G.M. Collin ALGOMASK+
Historia marki G.M. COLLIN sięga 1957 r., kiedy dr Eugène Lapinet, znany francuski dermatolog, autor licznych artykułów naukowych, rozpoczął stosowanie włókien kolagenowych w leczeniu ofiar oparzeń, a jego zabiegi przynosiły imponujące rezultaty w regeneracji uszkodzonej skóry.
Dr Lapinet wraz ze swoją żoną, znanym kosmetologiem Monique Moreau postanowił wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z płatami kolagenowymi i stworzył markę G.M. COLLIN, chcąc dostarczyć najbardziej unikalnych rozwiązań w pielęgnacji skóry dla profesjonalistów i ich pacjentów. Przez ostatnie 65 lat G.M. COLLIN kontynuuje tradycję dążenia do doskonałości, dostarcza innowacyjnych rozwiązań i imponujących rezultatów, wykorzystując kolagen w swoich produktach do pielęgnacji domowej i terapiach gabinetowych.
Zabieg ALGOMASK+ z kwasem hialuronowym przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry. Szczególnie polecany dla skóry suchej, wrażliwej, z trądzikiem różowatym oraz po terapiach cer trądzikowych. Alginian pozyskiwany z alg Laminaria Hyperborea w połączeniu z oliwą z oliwek bogatą w witaminy A, E i F nawilżają i wyciszają stany zapalne skóry. Krzem organiczny zawarty w aktywatorze wspomaga leczenie podrażnień i regeneruje skórę. Stymuluje naturalne mechanizmy nawilżania skóry, osiągając głębokie i długotrwałe efekty. Dodatkowo krzem bierze udział w syntezie elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego wpływając na poprawę kolorytu i elastyczności skóry.
REZULTATY POZABIEGOWE
- minimalizuje zaczerwienienia i łagodzi skórę,
- redukuje dyskomfort u pacjentów z trądzikiem różowatym: niweluje uczucie ciepła, swędzenie, pieczenie skóry,
- nawilża skórę,
- wycisza rumień i zapewnia uczucie chłodzenia.
DLACZEGO KOLAGEN JEST KLUCZOWYM SKŁADNIKIEM PRODUKTÓW G.M. COLLIN?
Kolagen jest najliczniejszym białkiem strukturalnym w skórze, stanowi 25% białek w organizmie i jest głównym składnikiem macierzy pozakomórkowej. Do tej pory odkryto 29 rodzajów kolagenu,z których aż 19 występuje w naszej skórze.
Obecność kolagenu w skórze można porównać do rusztowania. U młodych osób jest ono trwałe i mocne, co sprawia, że skóra pozostaje jędrna, pełna blasku i pozbawiona zmarszczek. Jednak z upływem czasu staje się ona coraz mniej stabilna, gdyż wraz z wiekiem produkcja kolagenu spada a zwiększa się jego degradacja.
Po 25. roku życia synteza kolagenu zmniejsza się o 1,5% rocznie. Największe nasilenie tego procesu obserwuje się podczas menopauzy – jest to związane ze spadkiem poziomu estrogenów, które wpływają na syntezę kolagenu i zmianę jego właściwości. Około 60. r.ż. organizm nie wytwarza już endogennego kolagenu.
Degradacji i hamowaniu syntezy kolagenu sprzyjają również czynniki zewnętrzne, takie jak: stres, promieniowanie ultrafioletowe, wolne rodniki czy toksyny.