DEPILACJA LASEROWA
Nowoczesny laser diodowy LightSheer® Quattro wykorzystuje dwie długości – 805 nm oraz 1060nm, dzięki czemu zabieg można dostosować do różnego typu włosów oraz rodzaju skóry. Urządzenie to trwale usuwa do 96% włosów. Skuteczność lasera jest potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi i artykułami recenzowanymi, a pacjenci na całym świecie chwalą sobie bezpieczeństwo, precyzję i efektywność jego działania.
JAK DZIAŁA LASER LIGHTSHEER QUATRO?
Wiązka lasera diodowego dociera do głębokich warstw skóry, gdzie kumuluje się w mieszku włosowym, wywołując jego kontrolowane podgrzanie. Melanina, barwnik znajdujący się we włosie, pochłania energię z promieniowania, dlatego zabieg nie wpływa destrukcyjnie na pozostałe tkanki. Emisja promieniowania laserowego, która powoduje podgrzanie mieszka włosowego prowadzi do jego trwałego uszkodzenia i rozpadu.
Barwnik, który jest chromatoforem dla wiązki lasera występuje nie tylko we włosach, ale także w opalonej skórze czy naturalnie ciemnej karnacji. Niejednokrotnie bardzo wysoki fototyp (IV lub V) stanowił dla nas barierę w osiąganiu szybkich i bezpiecznych rezultatów w odróżnieniu na przykład do fototypu II.
JAK WYGLĄDA ZABIEG DEPILACJI LASEROWEJ LIGHTSHEER QUATTRO?
- Przed zabiegiem pacjent poproszony jest o wypełnienie krótkiej ankiety, która zawiera pytania na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób, zażywanych leków.
- Osoba wykonująca zabieg przeprowadza bardzo szczegółowy wywiad, w celu dopasowania najlepszych parametrów urządzenia. Ocenie podlega między innymi stan skóry pacjenta, fototyp, kolor, grubość oraz gęstość włosa (w tym celu należy zostawić max. 1cm kwadratowy owłosienia w miejscu przyszłego zabiegu).
- Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Włosy będą odrastały wolniej, w znacznie mniejszej ilości (ok 20-30%), a te które mimo wszystko odrosną będą zdecydowanie słabsze i jaśniejsze.
- ciąża i karmienie piersią,
- świeża opalenizna,
- zażywanie leków, ziół światłouczulających,
- choroba nowotworowa,
- leczenie pochodnymi witaminy A (minimum 6 miesięcy od zakończenia leczenia),
- zmiany skórne, otwarte rany w miejscu zabiegowym, rybia łuska,
- depilacja woskiem, pęsetą do 4 tyg. wcześniej,
- opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji.